2015. aasta oli rahvusvaheline Valguse ja valguspõhiste tehnoloogiate aasta. Valguse festivali eesmärgiks oli teadvustada valguse ja valguspõhiste tehnoloogiate olulisust meie kodus ja ühiskonna arengus. Kontseptsioon, mis on püsinud tänaseni.

Ürituse vältel oli Observatooriumi saalides ja ruumides 20 interaktiivset ekspositsiooni ja teadustuba, mis aitasid mõista valguse erinevat olemust ja kasutamist. Majas juhiste järgi orienteerudes oli võimalik tunda elektromagnetlainete kohalolekut erinevate meeltega. Töötubade ja eksponaatidega olid esindatud lisaks Observatooriumi teadlastele ka Politsei- ja Piirivalveamet, SA Tartu Ülikooli Kliinikum, Teaduskeskus AHHAA, Psühhobuss ja Tallinna Teletorn.Majas sees musitseerisid Toomas Savi ja Toivo Sõmer.


Õhtu lõpetas valguse ja muusika lavastus "Valguse mets", mis viis vaataja rännakule Tõravere teleskoopide vahele.
Lavastus: Jaan Ulst
Helikujundus: Ardo Ran Varres
Valgus- ja helitehnika: Ringo Muhhin (Eventech OÜ)
Osalesid: segakoor Vega, tantsuklubi Triiniks, Alar Tamm, Jan Kulbin, Henry Timusk, Eneli Raud, Kaja Lindal, Triin Marts
Lavastuses kasutati kunstnik Timo Tootsi loomingut "Maagiline tokk" (2014) MAAJAAMA kollektsioonist. Rohkem infot www.maajaam.ee.

Festivali korraldajad MTÜ Stellaarium, Tartu Observatoorium ja Jaan Ulst.

Fotograaf Jaroslav Merc: