Valguse Festival toimub sel aastal Luke külas Nõo vallas ✨


Festival algab kell 19:00


Kell 19.00 algab Luke küla pargis UFO-disko, DJ Paul Lepasson

Kell 19.30 ja 20.30 esinevad diskol Tantsuklubi Triiniks, Just Tantsukool ja Võimlemisklubi Akros
UFO laskub rahulikult planeedile Maa. Maa tundub sel korral veidi võõras. Raamatud, igal pool on raamatud. Ka nende laev tõmbab raamatuid magnetina ligi. Rppuvate ja lendavate raamatute all kõik liiguvad kummaliselt, sätendavad kummaliselt, valguse ja heli kohtumine on loonud uue ja uudistamist vääriva maailma. Tule ja liigu, tule ja tantsi koos teistega, iseendaga nende raamatute all selle suure valguse peo keskel. Tantsi kuni on aeg edasi liikuda.🛸

Kell 19.00- 21.00 on avatud ELAVA TULE ALA, kus 
Kristiina Härm ehitab tuleskulptuure, mille materjalideks on papp, nöör, hein/põhk ja puitmaterjalid (oksad, tüved, käbid, kasekoor).

Toimub ka ÜHISPIKNIK! Olete teretulnud laua äärde head paremat maitsma ja tore kui ka ise söögipoolist kaasa toote.

Kell 21.30 - Tuleskulptuuride põletamine ELAVA TULE ALAL

Kell 19.00- 22.00 avame Luke Kultuurikuuris pargi keskel MARIS TOMBA näituse.

UFO-disko

Sel aastal on esmakordselt Valguse Festivali programmi osaks UFO-disko Luke küla keskuses, täpsemalt Luke mänguväljakul ning seda ümbritsevas pargis. Valgus ja heli lahendustega täidetud õhtul loome maagilise keskkonna, mis pakub elevust nii suurtele kui väikestele. Elamusi pakuvad tantsuklubi Triiniks, Just tantsukool ning võimlemisklubi Akros. Lastel on võimalik osa võtta ka erinevatest loomingulistest tegevustest, näiteks lüüa kaasa loodusmaterjalidest skulptuuride valmimisel. Tule diskole UFO-kostüümis või miks mitte ehitada üles enda kostüüm valgusallikatest, mis kodust leida on.

UFO disko toimub koostöös Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024-ga.

 

Nõo elanike kaasamine

Kõigil Nõo elanikel on võimalus panustada festivali programmi osaledes aktsioonis #teemenõovalgeks.

Kutsume üles kõiki Nõo elanikke ehtima oma aedu erinevate valguslahendustega, olgu selleks siis jõulutuled, laualamp või küünal. Valgusega saab olla loominguline, ning elektriarve ei pea sugugi seepärast kannatama, vaid vastupidi julgustama valgustama oma koduhoove lõkke või küünlavalguse säras!

Tee oma sündmusest pilte ja jaga neid sotsiaalmeedias festivali lehel

Kodude valgustamise aktsioon leiab aset 8. oktoobril kell 19:00-22:00.

Teeme üheskoos Nõo valgeks!💡