Kommenteeri

Festival aitab tuluõhtuga Nõo kirikut

Valguse festivali raames saab kahe tunni jooksul kuulata Nõo kirikus kohalikke muusikuid ning nautida kiriku tarbeks loodud valgusinstallatsiooni. Kirikusse saab ilma piletita, kuid võimalusel ootab kogudus annetust kiriku renoveerimise heaks.

Valgusefestival 2019. Foto autor: Guido Veidenbaum

Kontserdi korraldajad on öelnud, et tegemist polegi klassikalises mõttes kontserdiga, sest praegusel viiruste levimise hooajal pole mõistlik palju inimesi siseruumis korraga võõrustada. Nii pakub kirik muusikasõpradele võimalust läbi astuda kahe tunni jooksul kell 19-21.  

Ka piletit üritusele ei müüda, kuid et Nõo kirik on alustanud renoveerimise teise etapiga ning soovib lõpetada pikihoone interjööri remonti, on toetuspanus siiski oodatud. Kes soovib küll valguse festivali kaudu annetada, kuid ei saa tulla kohale, siis nemad saavad osta annetuspileti Fienta piletikeskkonnas või teha annetuse otse Swedbanki kontole EE112200221058442062 (saaja: EELK Nõo Püha Laurentsiuse Kogudus) või tuua toetuse sularahas koguduse õpetajale Mart Jaansonile kiriku kantseleisse.

13. sajandist pärinev Nõo Püha Laurentsiuse kirikuhoone on üks vanimaid tervikuna säilinud sakraalehitisi Eestis. Eriti väärtuslikud on tänaseni säilinud laevõlvid, mis teistes Lõuna-Eesti kirikutes on sõdade käigus hävinud. Kiriku kujutis ehib ka Nõo valla vappi.

Valguse festivali õhtul kell 19 mängib muusikat Agnes Laasimer, kell 19.30 Katre Hödemann, kell 20 Ragne Meier ning kell 20.30 Margit Keeman.

Enda kohta ütlevad muusikud, et on kõik Nõo valla elanikud. Lisaks oma muudele erinevatele erialadele ja töökohtadele on nad ka Nõo koguduse organistid. „Professor Hugo Lepnurme sõnul on orel „üks Jumala kiitmise masin“. Meil on au ja võimalus Nõo kiriku orelit sellel eesmärgil hüüdma panna,“ ütlevad organistid.

Lisa kommentaar

Email again: