Kommenteeri

Liikumise töötoas esitatakse mänguline väljakutse kehale

Liikumise töötuba: Responsive Body on mõeldud neile liikumishuvilistele, kes on valmis uurima liikumise põhimõtteid nii üksi kui partneriga ning soovivad füüsilist väljakutset mängulises võtmes. Eelnev tantsu või võitluskunstide kogemus pole oluline.
Foto autor Alexander Browne
Iga osaleja saab alustada liikumist lähtudes enda keha senisest kogemusest. Oluline on soov proovida ja väljakutsega silmitsi seista.
Meie eesmärk on leida vabadus liikumises, mis põhineb funktsionaalsel anatoomial ja on toetatud kujutlusvõime poolt. Töötoas arendame tähelepanu, liikuvust, jõudu, koordinatsiooni, keskme kohanemisvõimet, rütmi- ja ruumitaju.

Töötuba alustame lihtsate liigutustega, et tuua tähelepanu funktsionaalsetele seostele oma kehas. See tasane algus lubab meil häälestuda, leida ennast käesolevas hetkes ja valmistuda keerulisemateks ülesanneteks. Seejärel toome pulsi kõrgemale, et jätkata energiliste ja tehnilist väljakutset pakkuvate liikumismustritega.

Töötoa teises osas toome tähelepanu meeltele. Kasutame partneri abi, et laiendada oma liikumisvalikute hulka. Loome füüsilisi vastuseid nii sisemistele kui välistele impulsidele ja uurime erinevaid viise selle materjali organiseerimiseks nii fikseeritud kui improviseeritud kujul. Toome mängu ka MiniBee liikumissensorid, mis võimaldavad meil uurida uusi seoseid liikumise ja heli vahel.

Töötuba viivad läbi rahvusvaheliselt aktiivsed koreograafid-tantsijad Külli Roosna (Eesti) ja Kenneth Flak(Norra/Eesti), kes on koostööd teinud alates 2008. aastast. Rohkem infot nende tegemiste kohta: www.roosnaflak.com

Töötuba toimub Nõo kultuurimajas kell 13. Registreerimiseks kirjuta: info@valgusefestival.ee

Lisa kommentaar

Email again: