Kommenteeri

Varifotode näitus kutsub varjude maailma

Füüsikust fotograaf Jaak Kikas ütleb, et varifotograafia on midagi, millega oleme juba ürgsetest aegadest kokku puutunud. Kui päike paistab või või mõni muu sobiv valgusallikas meid valgustab, on fotograafi sõnul vari meie alatine saatja.

Kuigi Kikase arvates pole enamasti varifotod võrreldes tavafotodega väga huvitavad, lähevad pildid siiki põnevamaks, kui tegemist on valgust osaliselt läbilaskvate objektidega, nagu näiteks klaas või vedelikud. Varifoto on seda teravam, mida väiksem on valgusallikas või mida lähemal on varju tekitav keha fototundlikule materjalile. Nõo kultuurimajas avatud näitusel "Shadowland" olevatel piltidel saab näha nii tavaesemeid kui ka eksklusiivseid näidiseid Tartu Ülikooli Füüsika Intsituudi demokabinetist.

Jaak Kikas on sündinud 23. veebruaril 1949, saanud füüsiku hariduse Tartu Ülikoolis, kus praegu ka töötab. Fotograafiaga aktiivsemalt tegelenud alates aastast 2009. Kikase näitused on toimunud Tartus, Tallinnas, Narvas, Pärnus, Haapsalus, Paides, Lihulas, Imaveres, Kasepääl ja Hellenurmes.

Lisa kommentaar

Email again: